התחבר
 
תוצאות החיפוש שלך

מתווך מתחיל – מדוע עדיף לך לעבוד במשרד תיווך ולא בצורה עצמאית

פורסם על ידי Ofir פעיל 04/11/2015
| 0

צבירת ניסיון

מתווך

מתווך

למדת קורס תיווך  ואומנם עברת בהצלחה את המבחן וקיבלת את רישיון התיווך שלך אשר מקנה לך את היכולת לעבוד כמתווך בארץ בין אם לבד ובין אם במשרד, וברור שלעבוד עבור עצמך נשמע מאוד קורץ, אך עדיף לך להשהות את הרעיון עד אשר תצבור קצת ניסיון בתחום התיווך.

 

הבחינה אומנם מקיפה את כל הדינים והלמידה אליה תאפשר לך להבין כיצד לפעול בסיטואציות שונות שאתה עלול להיתקל בהן במהלך העבודה, אך הידע הזה הנו תיאורטי בלבד. כמו בכל תחום, גם בתיווך, לומדים רבות מעבודת שטח ואת הניסיון מעבודת השטח, עדיף שתצבור בצילם של מומחים במשרד תיווך מאשר שהטעויות האפשריות שאתה עלול לעשות ייעשו על גבך ויפגעו בך.

 

לא רק זה, כשאתה עובד במשרד תיווך יש לך את האפשרות להתייעץ ולהיעזר בחברייך המתווכים וללמוד מניסיונם שלהם ולהימנע מהרבה מהמורות בדרך להפיכתך למתווך מעולה.

 

דבר אחרון, חוסר הניסיון שלך עלול להרתיע לקוחות חדשים אשר לא רוצים שיצברו ניסיון על גבם, הם רוצים ליהנות מהניסיון הקיים של המתווך שלהם ולישון בשקט, ביודעם שהם בידיים טובות ועד שלא תוכל לספק זאת ללקוחות, עדיף לך ליהנות מהגב שמשרד תיווך נותן לך.

 

·         ביטחון תעסוקתי

להיות מתווך עצמאי טומן בחובו הרבה יתרונות, מהאפשרות להרוויח יותר, דרך היכולת לעבוד בשעות שנוחות לך מבלי הצורך לדווח לאיש ועד האתגר שבמציאת לקוחות וליוויים עד לסיום תהליך המכירה, הרכישה או ההשכרה. אבל משהו אחד חסר בלהיות עצמאי בכל תחום ובתיווך בפרט – הביטחון התעסוקתי.

 

זה נוח לקום בבוקר ולדעת שיש לך משרד ללכת אליו, אשר ישלם לך משכורת ולא נמצא בסכנה יומיומית של סגירה בגלל שהצלחתו יושבת אך ורק על הכתפיים המתחילות שלך.

 

לפחות בהתחלה, כדאי לך ליהנות מהביטחון התעסוקתי של משרד תיווך, ללמוד כמה שאתה יכול, ליצור קשרים בתחום ולהשתפשף בלי הפחד והלחץ המקונן שאם לא תסגור עסקה העסק ייפול, וברגע שתוכל לשאוב את הביטחון מעצמך ומאיכות העבודה שלך, תוכל לחשוב ברצינות על לקחת צעדים אקטיביים לקראת עבודה כמתווך עצמאי.

 

·         יצירת מוניטין

כמתווך מתחיל אין לך מוניטין, אף אחד לא מכיר אותך, משמע – אף אחד לא יודע להמליץ עליך כי אין לך מה שיוכיח שאתה אכן מתווך טוב. להתחיל לעבוד במתווך עצמאי בלי מוניטין זה אפשרי אומנם, אבל מאוד קשה והדרך לצבירתו תהיה ארוכה שכן לא רבים הם הלקוחות שיבחרו בשירותיו של מתווך מתחיל, חסר ניסיון, בלי עבר של הצלחות עליו ניתן להסתמך.

 

בשל כך כדאי לך להתחיל לעבוד במשרד תיווך בעל מוניטין מבוסס בפני עצמו ושם לרכוש מוניטין עבור עצמך, דרך קהל לקוחות מרוצה ומסופק שישמח להמליץ עליך ולהפוך אותך לשם דבר בתחום התיווך.

הכותב: אופיר בלו – מומחה לשיווק ונדל"ן

| אינדקס מתווך